Koncovky na Vyšehradě – začínáme 14.října

A máme po prázdninách. Přišel čas oprášit šachovou literaturu, postavit si pár pozic na desku a … mocně se zamyslet. Pokud vás – stejně jako mne – zajímají koncovky, můžeme to udělat společně.

Pro letošní podzim jsem  vybral dva tematické okruhy.

Nejprve se vrátíme o půl roku zpátky a navážeme na základy dámských koncovek z jarních tréninků. Jak si stojí dáma proti věži, případně proti věži a lehké figuře? Může být dáma silnější než dvě věže? Jak dobře či špatně spolupracuje dáma s lehkou figurou? Je pro dámu výhodnější společník jezdec nebo střelec? A co všechno zase velmistři (ne)viděli?

Druhý okruh zahrnuje zvláštní a zábavná témata, která do koncovek taky patří. Jen se na ně tentokrát podíváme z nového úhlu. Ukážeme si různé maty a paty, zamyslíme se nad zvláštnostmi proměny pěšec ve figuru, potěšíme se čirou fantazií v koncovkách…

Všechno si ukážeme a okomentujeme na konkrétních příkladech.
Tréninky jsou otevřené pro začátečníky, a to i z řad mládeže. Poučit se na nich ale může i ligový hráč.

Tréninky budou probíhat vždy v pátek od 18 hodin ve vyšehradské klubovně. Máte-li zájem se účastnit, pošlete mi e-mail, ať s vámi počítám při rozesílání pozvánek s podklady na tréninky. Diagramy budu vyvěšovat  zde na vyšehradské webu.

A připomínám: V pátek 14.října v 18h na Vyšehradě začínáme!

Podrobnější program s motivačními diagramy naleznete zde.

zdraví

Petr Hlavsa

phlavsa@seznam.cz