„Vyšehradský klub mi přijde úplně nejlepší …“ – rozhovor s Petrem Vaňkem

Využili jsme volné chvilky v nabitém adventním kalendáři a položili  několik otázek našemu předsedovi Petrovi Vaňkovi:

1.       Co tě ve vyšehradském šachovém klubu poslední dobou potěšilo?

V poslední době mi vyšehradský klub přijde úplně nejlepší za celou dobu, co do něho docházím.  Strategie klubu započatá odprofesionalizováním prvého družstva se začíná projevovat účastí všech členů na jeho činnosti.  Oddíl je strašně kompaktní, většině družstev se daří, hráči počínaje žáky jsou  hrdi na svůj klub. Koná se velké množství í mimošachových akcí, a při nich jsou zúčastnivší se  stále příslušníky klubu a nadšenci pro jeho činnost.

2.       Můžeš zavzpomínat na vyšehraďáky, kteří si s námi letos už bohužel nezahrají?

Musím vzpomenout své vzory kapitánské, především Alexeje Hrona a Antonína Kubáta, hráčské,  vtedy Jaroslava Šubrta a Vladimíra Tichého, a samozřejmě trenérské a mládežnické, jako byli Franta Zeman a  Mirek Votava. Chci, aby v našich prostorách v prvém patře, o jejichž získání usiluji, byly jejich karikatury, aby si každý tyto velké osobnosti mohl ihned připomenout.

3.       Které vystoupení vyšehradských šachistů ti letos udělalo radost?

Vyšehrad G na jaře, oba ligové celky na podzim. Vždyť ani jeden z ligových týmů dosud nepoznal porážku, áčko je třetí těsně za vedoucím týmem a béčko dokonce vede!

4.       Těšíš se na sezonu družstev? Pražský přebor začíná už za několik týdnů…

Těším se moc, všechny týmy jsou výborné a rozhodl jsem se konečně, maje více prostředků než v jiných sezónách, odměnit kapitány, již léta si to zaslouží. Těším se i na to, že se sám rozehraji, potřebuji to jako sůl.  

5.       Jaké výrazné plány má klub do budoucna – na co se těšit v roce 2019? A napadá tě něco, co ještě ve Vyšehradě můžeme zlepšit?

Cílem je získat prostory prvého patra ve vyšehradské sokolovně a silně vylepšit design klubovny. Dále je cílem udržet A-tým v současném složení, které je schopno postoupit do Extraligy ČR a zlepšit výkonnost žáků, parta výborná, ale výkony nic moc.

6. Nakonec otázka k mládeži, které ses osobně vždycky hodně věnoval: Co oddíl plánuje pro mladé hráče či hráčky – dostanou v nadcházejícím roce také možnost zahrát si s dospělými?

No jistě, chci do ligy zapracovat tři naše nejlepší odchovance – Jakuba Matyse, Michaela Reljiče i Vojtěcha Mykisku, naše v současné době nejlepší juniorské odchovance, kteří už sami pomáhají s tréninky mládeže a vedením družstev.

 

Za odpovědi – a vlastně za všechno, co pro klub děláš – ti všichni děkujeme. Ať se ti také v příštím roce daří a ať klub i nadále prospívá tak, jak by sis to asi přál ve svých nejlepších snech.