Háčko – dvě další kola = 6 bodů

V krátkém sledu v pátek 5.2. a v úterý 9.2. jsme sehráli další dvě kola. Naši soupeři byli slabší a papírové předpoklady jsme naplnili a obě utkání vyhráli – průběh byl však zcela rozdílný.

 

Ve 4. kole jsme nastoupili proti Dukle, která má na soupisce několik elévů, proti nimž nastoupili i naši mladí hráči. Naše mládí se ukázalo jako kvalitnější a na 5 posledních šachovnicích jsme zvítězili (při jedné kontumaci). David a Aleš své partie také s přehledem vyhráli. Nulu na straně soupeře však pokazil Karel, který zkazil nadějně vyhlížející pozici. Celkem snadná výhra 7:1.

 

V 5. kole jsme na Oáze měli za soupeře opět talentované mládí, kterému se bohužel pro nás dařilo lépe. Vzdorovali jsme jim se střídavými výsledky: Jirka prohrál, Mirek remizoval, ale David a Kuba vyhráli. Utkání však bylo dramatické přes celkem jasný výsledek 5,5:2,5. Oáza po prohře Jirky a remíze Aleše vedla. Zuzka však svého soupeře přehrála a bylo vyrovnáno, další pozice však věštily, že utkání může skončit všelijak. David se pustil černými na první desce nemilosrdně do protivníka při opačných rošádách v sicilské. Jeho útok byl rychlejší, soupeř se sice snažil umně bránit, ale David si vše pohlídal a vyhrál. Mezitím jsem povolil Mirkovi remízu, protože jsme věřili i Kubovi. Jeho pozice byla ostrá. Hlídal si pečlivě hrozby matu a sám svou pozici a útok zesiloval. Nakonec se mu vydařil i průlom v centru a soupeřova pozice se sesypala. K vítězství chyběl půlbod, který jsem přidal po opakovaných návrzích protihráče, když jsem se v pozici vůbec necítil dobře a výhra vidět nebyla. Poslední vítězství přidal Karel P., který hrál jak za mlada.