Davidovský happening na Vyšehradě důstojně zakončil rok

Jako již tradičně se sešli milovníci šachu a dobrého moku k oslavě konce roku, tentokrát 30. 12. 2015, na svátek Davida, aby absolvovali bleskový turnaj se speciálními pravidly stran konzumace. Ti, kteří dodrželi pravidla, obstáli v každém případě. Pro diváky byly myšlenky hráčů, ať již na šachovnici, tak mimo ni, nesmírně inspirativní, a nebylo by divu, kdyby vzniklo několik nezapomenutelných příběhů do večerníčků všeho druhu případně kvalitní umělecká díla.

Cenu pro vítěze si nakonec odnesl akční hrdina vyšehradských bohatýrských historek z osmdesátých let, Petr Bakalář, těsně následován Honzou Šuráněm, velmistrem Medunou a novým idolem diváků Vladem Škárou, o délku koňského ocasu za nimi skončila slavná šachově i společensky významná dvojice Pavlík Vávra a David Vichnar. Soutěž gigantů řídila neomylně naše rozhodcovská špička, Pavel Háse.

Pod tlakem stížností některých na nedodržování gastronomických regulí se pořadatel rozhodl příští rok zavést orientační dechové zkoušky za použití moderních metod silniční kriminalistiky. Na základě podnětů k návratu studených pochoutek na davidovské stoly lze zase uvažovat o zavedení povinných svačin hráčů v propozicích soutěže. Myslím však, že i s těmito kosmetickými úpravami dosáhne účast této, rekordní, tedy šestadvaceti účastníků! Budeme se těšit!

Pořadí:

Bakalář 10, Šuráň a Meduna 9,5, Škára 9, Vávra a Vichnar 7,5, Netušil, Filipi, Boukal a Svatoš 7, Kalivoda a Petras 6,5, Vodička, Lacina, Drahorád a Brčák 6, Novotný, Hašpl, Kohout a Zoubek 5,5, Peka 5, Kyselka 4,5, Zdrubecký a O. Pachmann 3, Háse 2,5, Šneiberg 2 (poslední dva hráči odehráli pouze čtyři kola).

Petr Vaněk